На 12-тия ден от операцията в Костенец МВР разшири периметъра на издирване
МВР разширява периметъра на издирването на Стоян Зайков, съобщи на брифинг министърът на вътрешните работи Младен Маринов.
Маринов поясни, че са планирани множество различни действия за издирване. „Предприехме действия по защита съвместно с прокуратурата на евентуално застрашени лица, които са имали отношения – както семейни, така и спорове в миналото, с евентуалния извършител. Те са евакуирани и не се намират на територията на Костенец“, обясни вътрешният министър.
Той допълни, че все още не е готова експертизата за оръжието, намерено в пчелин, а изследването на ДНК профили все още продължават.
„Към момента не можем да твърдим, че това е оръжието, с което е извършено второто убийство“. Маринов поясни, че се разширява периметъра на претърсване.
„Получаваме много сигнали, които ежедневно проверяваме – от най-различно естество, включително и такива, които мога да определя като злонамерени. Затова искам да призова да не се пускат злонамерени сигнали“, каза още той.
Топ новини

Великите Карл Люис, Христо Стоичков и кметът на Община Пазарджик Тодор Попов запа...

В днешната среща Хебър отстъпи в гостуването си на Арда 1924 (Кърджали) с резулта...
На 23 септември се навършват 76 години от убийството на големия политик и демокра...
ТМ+

От 27 до 29 септември 2023 г. в къща музей „Константин Величков“ (гр....

„Ножарите на Костенец“ е поредният докуменален филм на Евгени Попов, ...

Кожата на лицето ни обича, когато я глезим с маски, без значение дали ние си ги п...

Трансформацията на компанията ще осигури по-добър живот за своите потребители чр...
Коментари